6V1 Tankový kulomet TK vz.95/98
Po roce 1989 nastaly obecně ve zbrojovce zlé časy, protože východní trhy se pomalu rozpadaly a na západní trhy byl problém prorazit bez dobré prodejní sítě a reklamy. Situaci ukončilo rozdělení zbrojovky na více částí a privatizace. Část zabývající se oblastí výbušnin a speciální techniky nesla jméno Zbrojovka Vsetín Indet a i tato se v roce 1997 dále dělila na části Austin Detonátor (výroba civilních rozbušek a americký vlastník), Indet Safety Systems (rozjíždějící se výroba automobilního iniciátoru squib a japonský majoritní vlastník) a ZVI (vojenské projekty a český kapitál).
Vojenská výroba jela v omezené míře ještě před rokem 1989, takže se spíše jednalo o pokus ji oživit pro cizí trhy, než o útlum. Starší typy zbraní byly modernizovány a také byly navrhovány zbraně zcela nové.
Tankový kulomet TK vz.95/98 s elektromagnetickým spušťadlem pro modernizovaný tank T72M1-A byl jedním z pokusů, jak dostat opět nějaké státní zakázky před vstupem republiky do NATO. Bylo ale vyrobeno jen několik kusů a výroba se nerozběhnula. Na zbrani se již projevuje "trend doby" a orientace České republiky na západ, protože je navržen jak ve verzi "východního" náboje 7,62x54R, tak i ve verzi 7,62x51mm NATO.
6V2 Odstřelovací puška OP vz. 96 a OP vz.99 (Falcon)
Jedná se pušku, která by se dala označit jako odstřelovačka nebo protimateriální puška. Navrhována byla pro speciální jednotky a pro přenášení se jednoduše rozkládala na dvě části. Je možno z ní střílet ve dne i v noci. Na zbrani se také projevil "trend doby" a orientace České republiky na západ, protože je nejprve navržena ve verzi "východního" náboje 12,7x108 mm (jako jednoranná opakovačka a také opakovačka se zásobníkem), tak následně i ve verzi 12,7x99 mm NATO.
Celkem bylo vyrobeno přes sto kusů této pušky, hlavně ve verzi pro náboj NATO. Dnes (2019) tyto pušky v AČR pomalu dosluhují a uvažuje se o jejich náhradě. V roce 2022 bylo z ČR kolem 20ks pušek Falcon dodáno na Ukrajinu.
6V3 Bezzákluzový kanón Warrior ráže 73mm
Před vstupem do NATO byl armádě nabízen také bezzákluzový kanón Warrior, který vycházel z ruského vzoru SPG-9 pro náboj SPG-9V. Bylo to logické, protože výrobu reaktivních nábojů PG-9 ve variantě pro kanón v BVP měla zavedenou zbrojovka v Poličce a stačilo by nahradit prachovou nábojku za jinou (na vzorky dovezenou z Bulharska, posléze zajištěnou z místní vsetínské produkce a s využitím páskového střelného prachu ze Semtína). Skladem byly v NZ (v nedotknutelných zásobách pro případ války) také hlavně kanónů pro BVP, které šly po úpravě k výrobě využít. Bylo ale vyrobeno jen 11 kusů a pak se výroba ve Vsetíně zastavila.
6V4 Letecký kanón ZPL-20 (Plamen)
Podvěsný letecký komplet (kontejner) KPL-20 s leteckým dvouhlavňovým kanónem ZPL-20 ráže 20x102mm NATO je výrobek, který se podařilo uvést do sériové výroby. Používá se na letounech L-159 Alca, ale může být podvěšen třeba i pod vrtulník. Je zajímavý tím, že s ním může být vedena palba ve dvou různých kadencích - pomalé (cca 700 ran/min.) a rychlé (cca 2600 ran/min). Ve Vsetíně do něj byla vyráběna i munice (TP, TP-T, HEI, AP-I, REF, Nh, Šk). Zapalovače pro tříštivo-trhavý náboj dodávala Zeveta Bojkovice. Zápalky ELZA dodávala továrna ve Vlašimi a střelný prach tradičně továrna v Semtíně u Pardubic. Nábojnice zpočátku zajišťovala domácí firma FORM Čejč a následně ji nahradil zahraniční dodavatel.
6V5 Záložní pistole ZP 98 Kevin
Jde o jednu z nejmenších samonabíjecích pistolí s dynamickým závěrem na ráži 9mm na světě a byla navržena jako záložní služební pistole pro boj na velmi krátkou vzdálenost (do 15m). Výroba této pistolky se ve Vsetíně rozjela a dá se říci, že jde o komerčně úspěšnou zbraň ve své kategorii, kterou si střelci chválí. Dostupná je v ráži 9mm Browning a také v ráži 9mm Makarov. Kromě toho byla po krátkou dobu vyráběna také plynovka stejného vzhledu s názvem Night Hawk v ráži 9mm PA Blanc.
6V6 Minomet 60mm Standard a Commando
Ve Vsetíně byly vyrobeny pouze prototypy minometů na zkoušky, verze Standard vážila 14kg a verze Commando jen 8kg. Miny byly vyvíjeny ve VTÚVM Slavičín a na rozdíl od minometu byly a jsou vyráběny pro minomety ANTOS a SANTOS.
6V7 Hlavně ráže 5,56mm
Pro zahraničního zákazníka byly vyráběny hlavně v ráži 5,56mm NATO ve dvou různých délkách (330mm a 430mm). Celkem jich bylo vyrobeno 20 000ks.
6V8 Pokračuje výroba letecké pyrotechniky
Pro potřeby tuzemského výrobce výcvikových letounů pokračuje výroba některých dříve vyráběných komponent systému pro zajištění katapultáže POS, ve dvou variantách - původní mechanické a nové elektrické. Také zde byly vyráběny rozbušky pro systém rozstřelu překrytu kabiny letounu táhlými náložemi Tamidet.
6V9 Pokračuje výroba civilních rozbušek
Výroba civilních rozbušek byla sice také oslabena, ale podařilo se vyvinout a rozjet výrobu nového typu rozbušek na neelektrický roznět pomocí rázové trubičky - shocktube. Rovněž se začínají rozjíždět výroby speciálních rozbušek pro seismický průzkum a těžbu nafty. Situace se stabilizuje a začíná se zlepšovat. Závažná kriminalita ve společnosti se ale zvyšuje a pro potřeby výrobce zavazadel na přenos peněz jsou vyvinuty výrobky Elektrický perforátor EP-1 (prostřeloval bankovky) a Vyvíječ barvy VYB-1 (rozstřeloval skleněnou nádobku s inkoustem a barvil bankovky).
6V10 Rozjíždí se výroba iniciátoru squib
Japonský investor odkoupil ve zbrojovce objekt č.17, vznikla firma Indet Safety Systems a.s. a prvních několik desítek lidí začalo pracovat ve výrobě plastového squibu pro německou firmu Temic. Plastový squib byl ještě ve zbrojovce kolem roku 1994 zahájený projekt iniciátoru pro automobilní aplikace - do pyrotechnických dopínačů bezpečnostních pásů a nikdo v něj tehdy moc nevěřil.
Díky štědrým investicím z Japonska se daří navyšovat výrobní kapacity. Budoucí trh pro výrobky, pokud se je podaří kvalitně vyrábět, je díky mateřské firmě v Japonsku zajištěn. Spoustu komponent zajišťuje firma ISS nákupem z Austin Detonátor s.r.o.
6V11 Další výrobky a zajímavosti
Zajímavým výrobkem po roce 1989 je drážkovačka desek pro spojování pomocí pera - třeba pro stropní palubky.